2018-11-21
XXXIII Niedziela Zwykła

 

1. Bardzo dziękuję wszystkim Wam – Drodzy Polacy za piękne przeżywanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

2. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

 

3. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

 

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

 

5. Rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Dziękuję wszystkim, którzy zechcą gościć pod swoim dachem Matkę Najświętszą w wizerunku Matki Bożej z Różą z bydgoskiej katedry.

 

6. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 

7. Przypominam, iż można składać listy z imionami naszych bliskich zmarłych, w ramach wymienianek całorocznych. Początek nowej edycji od I Niedzieli Adwentu.

 

8. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”,