2018-12-09
II Niedziela Adwentu

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – Inwestycyjna. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i pomoc w wysiłkach finansowych naszej parafii. Zebrane pieniądze przeznaczamy na opłacenie termo - modernizacji plebanii i kościoła – wymiana kotła, wymiana rur w piwnicy. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 1800 – w środy i piątki, w poniedziałek o 1700, w sobotę roraty dla dorosłych rano o 800. Dzieci zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

5. Dzisiaj – 9 grudnia zapraszamy dzieci  i ich rodziców na Warsztaty Plastyczne. Zajęcia rozpoczną się od godz. 1500 w świetlicy środowiskowej. Proszę zabrać ze sobą klej i nożyczki.

6. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas. (Duża świeca – 15 zł (chwilowo brak), mała – 5 zł). Również od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny – ofiara dobrowolna. Za dobre serca, które są gotowe pomagać innym składam serdeczne: „Bóg zapłać!”     

7. Jutro, w poniedziałek 10 grudnia będziemy przeżywać w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Przyjadą kapłani z naszego dekanatu, którzy poprzez sakrament pojednania będą nas chcieli przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy od godz. 1430 do 1700,  z pół godzinnym czasem przerwy Również od godz. 1900 do 2000, będzie  tego dnia okazja do spowiedzi św. dla wszystkich, którzy wcześniej nie będą mogli skorzystać.

8. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszam do modlitwy w intencji Ojczyzny

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 5 zł.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

11. Osoby, które odbierają pomoc żywnościową unijną zapraszamy w sobotę, w godzinach 1400 – 1600, do świetlicy środowiskowej we Władysławowie.

12. Z inicjatywy Parafian chciałbym ogłosić zbiórkę solidarnościową. W przyszłą niedzielę – 16 grudnia, po Mszach Świętych, Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary do puszki.  W ten sposób będziemy chcieli wesprzeć i wyrazić naszą ludzką życzliwość i wsparcie dla ciężko chorego Jakuba Cholewczyńskiego i Jego Rodziców. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękuję, jako Wasz Proboszcz.