2018-12-16
III NIedziela Adwentu

1. „Radosnego dawcę miłuje Bóg”  -Z inicjatywy Parafian chciałbym ogłosić zbiórkę solidarnościową. Dzsiaj w niedzielę – 16 grudnia, po Mszach Świętych, Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary do puszki.  W ten sposób będziemy chcieli wesprzeć i wyrazić naszą ludzką życzliwość i wsparcie dla ciężko chorego Jakuba Cholewczyńskiego i Jego Rodziców. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękuję, jako Wasz Proboszcz.

 

2. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 

3. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

 

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie od godz. 1630.

 

5. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 1700 – w poniedziałek, środę i piątek, a w sobotę roraty dla dorosłych rano o 800. Dzieci zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

 

6. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas. (mała świeca – 5 zł). Również można nabywać opłatki na stół wigilijny – ofiara dobrowolna. Za dobre serca, które są gotowe pomagać innym składam serdeczne: „Bóg zapłać!” Wystawiony jest również „Kosz Dobroci”, do którego można wkładać produkty żywnościowe o przedłużonej ważności.

 

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 5 zł.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.