2018-12-23
IV Niedziela Adwentu

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

 

2. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za aktywne włączenie się w zbiórkę pieniężną dla corego Jakuba Cholewczyńskiego. Zebraliśmy 3120 złotych. Pieniądze te przekażemy Jakubowi i Jego Rodzicom.

 

3. Spowiedź przedświąteczna jutro od 730 . Serdecznie zapraszam tych, którzy jeszcze nie zdążyli pojednać się z Bogiem przed świętami Bożego Narodzenia.

 

4. Tradycją minionych lat od wczorajszego wieczora płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

 

5. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

 

6. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o północy z poniedziałku na wtorek. Wcześnie, tradycyjnie zapraszamy na koncert kolęd, który ma rozgrzać nasze serca dla przychodzącego Mesjasza.

 

7. Msza Święta w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 1100. W drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

 

8. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

 

9. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 800.

 

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 10 zł. Jest to wydanie Świąteczne i Noworoczne.

 

11. Bardzo serdecznie pragnę podziękować za produkty składane podczas adwentu do Kosza Dobroci. Jeszcze większe słowa uznania i wdzięczności kieruję pod adresem niezawodnych Pań z Parafialnego Zespołu Caritas, które przygotowały kilkanaście paczek żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!. Dziękuje również Panu Waldemarowi Ptasznikowi za dystrybucję tych paczek.

 

12. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.