2018-12-25
Uroczystość Bożego Narodzenia

1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

2. Składam serdeczne podziękowania tym, dzięki którym nasza świątynia tak pięknie została udekorowana, odświętnie przygotowana, szczególnie Paniom i Panom z Diakonii Piękna Domu Bożego naszym iluminatom – Panu Mirkowi Czerzniakowi z synem i zięciem za coroczne oświetlenie na choinkach,

3. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Bożego Narodzenia. Chciejmy tę radość wyrazić również naszą postawą, powstrzymując się od prac niekoniecznych. Obchód oktawy znosi również obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. Oktawa i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego,

5. W dni świąteczne zapraszam wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni. Tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego chrześcijanina z Bogiem-Człowiekiem. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki.

6. Jutro, tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele o godz. 900 i 1100. Po komunii świętej, tradycyjny obrzęd błogosławieństwa owsa.

7. W niedzielę, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi w tej otaczającej nas trudnej rzeczywistości.

8. Za tydzień 30 grudnia Matki Żywego Różańca, Parafialny Zespół Caritas oraz Diakonię Piękna  Domu Bożego zapraszam do Świetlicy Środowiskowej we Władysławowie na spotkanie opłatkowe o godz. 1500.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 10 zł. Jest to wydanie Świąteczne i Noworoczne.