2018-12-30
Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 1700, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku. 

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msza Święta o godz. 1100. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. Od nowego roku – od 2 stycznia rozpocznę duszpasterskie nawiedzenie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

2 stycznia od godz. 1500 – od Pani M. Wawrzonkowskiej do końca

3 stycznia od godz. 1500– od PP. Dubiel do PP Orzoł

5 stycznia od godz. 1100 – Osiedle pod Aniołem

6 stycznia od godz. 1400 - Rzywno.

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 800.

6. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 1700. Tego dnia spowiedź święta od godz. 1430.  Chorych odwiedzę z posługą duszpasterską od godz. 900.

7. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 900. Od godziny ósmej rozpoczniemy comiesięczne czuwanie w duchu fatimskim.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

9. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

10. Dzisiaj w niedzielę 30 grudnia Matki Żywego Różańca, Parafialny Zespół Caritas oraz Diakonię Piękna  Domu Bożego zapraszam do Świetlicy Środowiskowej we Władysławowie na spotkanie opłatkowe o godz. 1500.