2019-01-06
Uroczystość Objawienia Pańskiego

1.  W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

 

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą przygotowane pakieciki, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Dobrowolne ofiary wesprą fundusz misyjny.

 

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w biuletynie duszpasterskim.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 800.

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł. po Mszach Świętych u ministrantów.

 

6. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

 

7. Z racji odwiedzin duszpasterskich zmieni się porządek Mszy Świętych w dni powszednie. Większość Mszy świętych podczas trwania Kolędy odbywa się w godzinach porannych – o 800.

 

8. Członków Rady Parafialnej: duszpasterskiej i ekonomicznej zapraszam na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę 13 stycznia b.r. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 1500 na plebanii.

 

9. Dzisiaj po Mszach Świętych odbędą się spotkania dla Rodziców, którzy modlą się na różańcu za swoje dzieci. Jak co miesiąc dokonamy wymiany tajemnic różańcowych.