2019-01-27
III Niedziela Zwykła A.D. 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

 

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 1800, a w sobotę nabożeństwo w duchu fatimskim od godz. 800 a po nim Msza Święta, podczas której poświęcę świece.

 

4. Zapisy na odwiedziny duszpasterskie indywidualne przyjmuję w biurze parafialnym lub po Mszach Świętych. Można również taką Kolędę zamówić telefonicznie.

 

5. Spowiedź święta w piątek od godz. 1430. Zapraszam wszystkich, nie tylko dzieci do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca.

 

6. Tego dnia czyli w piątek odwiedzę chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w piątek od godz. 900. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 900. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” dodatkiem modlitewnym, w cenie 6 zł.

 

9. W przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych, wymiana tajemnic różańcowych dla rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci, w ramach Żywego Różańca.

 

10. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.