2019-02-04
Czwarta Niedziela Zwykła - 3 lutego 2019 r.

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o  godz. 1700.

3. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – Kolekta Inwestycyjna. Już teraz dziękuję za ofiarność i szczodrobliwość. Za wszystkie ofiary bardzo pragnę gorąco podziękować

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 6 zł.

5. Przypominam, iż ciągle, aż do końca karnawału, istnieje możliwość przyjęcia kapłana, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty ze mną po dzisiejszych Mszach Świętych.

 

6. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 1800.

 

 7. W sobotę od 1400 do 1600 odbiór żywności, w ramach unijnej akcji pomocowej.

 

8. Kandydaci do bierzmowania spotkanie formacyjne – niedziela 10 lutego, po porannej Mszy Świętej.

 

9. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.