2019-02-20
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

 

2. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy kolejnych wolontariuszy pragnących zaangażować się w prace Parafialnego Zespołu Caritas. Najbliższe spotkanie odbędzie się (…).

 

3. Pragnę podziękować Chórowi Cantabo Dominum z Zamościa, który zebrane pieniądze, w wysokości 215 zł, przeznaczył na wsparcie dla naszej parafii.

Również Służba Liturgiczna: ministranci i lektorzy złożyła ofiarę w wysokości 86 zł.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 1700.

 

5. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

7. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

 

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Grzegorza Jezierskiego i Śp. Pana doktora Edwarda Szymkowiaka . Wieczny odpoczynek…