2019-02-26
VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 1700.

 

3. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca – 1 marca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 1430, co pół godziny okazja do Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na poranną modlitwę w duchu fatimskim od godz. 800 a później  Msza Święta.

 

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci po Mszach Świętych.

 

7. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu z kościoła.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 

KOMUNIKAT:

Porady i pomoc w/ s emerytur irent oraz ustalenia kapitału początkowego w ZUS.

Rozliczenie podatku z uwzględnieniem przekazania 1% na Jakuba Cholewczyńskiego, w ramach fundacji wspierającej chorego chłopca.

W celu rozliczenia   należy zgłosić się z dowodem osobistym, przychodem za 2017 rok oraz obecnym PIT-em od płatnika, to jest od pracodawcy lub z ZUS lub KRUS z przychodem za 2018 rok.

Środa – godzina 1800 – Świetlica Środowiskowa we Władysławowie. Bezpłatnych porad udziela Pani Ewa Holewa.