2019-03-04
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

 

2. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

 

3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 900, 1700 i 1800. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na hospicja w naszej diecezji.

 

4. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

 

5. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu, z wyjątkiem tego tygodnia, gdy będą spowiedzi w naszym dekanacie, nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz.1630, i dla dorosłych, po Mszy Świętej ok. 1730.

7. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 1500 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,  które wygłosi Ks. Marcin Świderski – wikariusz z parafii Św. Mikołaja w Łabiszynie po tym nabożeństwie – Msza Święta Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

8. Jest nadal wiele wolnych intencji w ciągu tygodnia. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych po każdej Eucharystii w zakrystii lub w biurze parafialnym na plebanii.

9. Po każdej Mszy Świętej jest do nabycia prasa katolicka: „Przewodnik katolicki” – 6  zł.

10. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Sylwestra Luchowskiego. Msza Święta pogrzebowa we wtorek w naszym kościele o godz. 1300, a później przeniesienie ciała zmarłego Sylwestra do grobu na cmentarzu parafialnym w Łabiszynie. Dzisiaj o 1700, a jutro po wieczornej Mszy Świętej modlitwa różańcowa w kościele. Wieczny odpoczynek…