2019-03-15
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 1630, dla dzieci a dla młodzieży i dorosłych po Mszy Świętej  o godz. 1700. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1500.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 1700.

5. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 20 do 22 marca podczas Mszy Świętych . Poprowadzi je Ks. Arkadiusz Muzolf – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin w naszej diecezji. Serdecznie wszystkich zapraszam na te Ćwiczenia duchowe.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecam Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

9. Dziękuję wszystkim za wsparcie hospicjów naszej diecezji poprzez złożenie ofiary w Środę Popielcową. Udało nam się zebrać 400 zł. Bóg zapłać

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności  śp. Jana Bilickiego.  Wieczny odpoczynek …