2019-03-17
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi Ks. Arkadiusz Muzolf – Diecezjalny Duszpasterz ds. Rodziny.  Nauki rekolekcyjne od środy 20 marca do piątku 22 marca, włącznie, podczas wieczornych Mszy Świętych o godz. 1800. Bardzo serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału. Podczas każdej Mszy Świętej w czasie rekolekcji zbierać będziemy ofiary, które będą z naszej strony formą podziękowania dla Ojca Rekolekcjonisty. Już teraz wszystkim serdecznie dziękuję.

3. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

4. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

5. Dziś o godz. 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 800 i 1700.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

8. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.