2019-03-27
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

 

2. Składam bardzo serdeczne podziękowania, Wam Drodzy Parafianie za liczny udział w rekolekcjach parafialnych i wielką szczodrość serc Waszych. Szczególnie dziękuję Państwu: Zaorskim i Zawistowskim za podjęcie kolacją Ks. Rekolekcjonisty. Dziękuję także Pani Krystynie Ptasznik za przygotowanie pysznego ciasta. Niech ten święty czas przyniesie błogosławione owoce w Waszym życiu.

 

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 1700.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 1700.

 

5. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1630 dla dzieci i po Mszy Świętej o godz. 1700 dla dorosłych. oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 1500.

 

6. Spowiedź święta wielkanocna będzie w naszej parafii w środę 3 kwietnia – przed południem od 1030 do 1200, po południu od 1430 do 1700. Dla tych, którzy nie będą mogli wcześniej będzie również okazja do pojednania się z Bogiem od 1900 do 2000.

 

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki, w ramach akcji Ad gentes – 120 zł. Serdecznie dziękuję.

 

8. Zachęcam w tym czasie Wielkiego Postu do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.

 

9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

 

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Ks. Seniora Stanisława Różniaka – długoletniego Proboszcza w Rynarzewie, Budowniczego naszego kościoła . Wieczny odpoczynek…