2019-03-31
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

 

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godz. 1430. Zapraszam wszystkich, nie tylko dzieci do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. Tego dnia czyli w piątek odwiedzę chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w piątek od godz. 900. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

3. W sobotę rano, wyjątkowo Nabożeństwo Fatimskie od godz. 730, a po nim Msza Święta w intencji Matek Żywego Różańca.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 1800.

 

5. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1630 dla dzieci i po Mszy Świętej o godz. 1800 dla dorosłych. oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 1500.

 

6. Spowiedź święta wielkanocna będzie w naszej parafii w środę 3 kwietnia – przed południem od 1030 do 1200, po południu od 1430 do 1700. Dla tych, którzy nie będą mogli wcześniej będzie również okazja do pojednania się z Bogiem od 1900 do 2000.

 

7. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach Świętych.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

 

9. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

 

10. Przypominam o zbiórce w przyszłą niedzielę na wsparcie i solidarną pomoc dla Jakuba Cholewczyńskiego i Jego Rodziców. Serdeczne Bóg zapłać!

 

11. Dzisiaj po południu o 1630 zapraszam na spotkanie rady Parafialnej na plebanii.

 

12. Od jutra 1 kwietnia zmiana godzin odprawiania wieczornych Mszy Świętych: z 1700 na 1800, w związku z przejściem z czasu zimowego na letni.

 

13. Od jutra 1 kwietnia rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Proszę, aby dzieci dowieźć na zajęcia do kościoła w Łabiszynie. W tym roku, ze względu na stan zdrowia nie mogę poprowadzić tych zajęć w naszym kościele.

 

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Ks. Wojciecha Deluka. Wieczny odpoczynek…