2019-04-15
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj, po Mszach Świętych przed świątynią, Panie z Parafialnego Zespołu Caritas, zbierają ofiary na wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji dla Jakuba Cholewczyńskiego. Serdecznie dziękuję za podjęcie szlachetnej inicjatywy, która wyraża naszą solidarność i pragnienie pomocy choremu dziecku i Jego rodzicom.

 

2. Pragnę z radością poinformować, iż w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy Świętej o godz. 1100, modlić się będzie nasza Wspólnota Parafialna za Sp. Księdza Seniora Stanisława Różniaka. Następnego dnia –w Poniedziałek Wielkanocny rozpoczniemy „gregoriankę”, w intencji zmarłego Kapłana. W święta, po Mszach Świętych, przeprowadzimy kolektę na te Msze Święte. 

 

3. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

 

4. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. Kartki do spowiedzi św. wyłożone są na parapecie okiennym. W tym tygodniu spowiedź święta w naszym dekanacie:

Wtorek – Brzoza,

Środa – Chomętowo,

Czwartek – Rynarzewo,

Piątek – Zamość,

Sobota – Łabiszyn, Parafia Św. Mikołaja.

 

5. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek tylko o godz. 1730 dla wszystkich,  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1500 z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!

 

6. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Jeśli pozwoli na to aura,  zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

7. Zachęcam w tym czasie do szczególnie uważnej lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki”, do nabycia u ministrantów po Mszach Świętych – cena 6 zł.

 

8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.