2019-04-22
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.”

3. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie świątyni na święta wielkanocne a szczególnie Paniom Ani, Barbarze, Lidii z Diakonii Piękna Domu Bożego oraz Panom Wiesławowi, Waldemarowi i Adamowi za przygotowanie wystroju świątecznego. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy ofiarowali piękne kwiaty do Grobu Pańskiego oraz Państwu Poczekaj za ozdobienie pięknymi kwiatami gazonów stojących koło kościoła.

4. Słowa ogromnego uznania kieruję również pod adresem Pana Organisty – pana Aleksandra, Służby Liturgicznej za piękny udział w Triduum Paschalnym, wszystkim lektorkom i lektorom za włączenie się liturgię. Wszystkim za wszystko staropolskie „Bóg zapłać!”.

5. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

6. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

7. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt.

8. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia .

9. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

10. W niedzielę Zmartwychwstania o godz. 1100 zostanie odprawiona Msza Święta za śp. Ks. Seniora Stanisława Różniaka – od naszej Wspólnoty Parafialnej. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny rozpoczniemy Msze święte w ramach tzw. „Gregorianki” (30 kolejnych Mszy Świętych), w intencji  Ks. Seniora. W czasie świąt wielkanocnych, po Mszach Świętych będziemy zbierać dobrowolne ofiary przed kościołem na tę „Gregoriankę”. 

11. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Sabina Harłożyńska. Wieczny odpoczynek…