2019-04-30
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO A.D. 2019

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.” (Dz. 299).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

3. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

4. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz.1800’.

5. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 1730. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

6. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 1100. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. będzie w czwartek od godz. 1430 - 1800. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

7. Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę, wyjątkowo w czwartek od godz. 900.

8. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj przypada również Święto Patronalne Caritas. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za piękną posługę wobec najbardziej potrzebujących. Jesteśmy ciągle otwarci i zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby zechcieli włączyć się w to piękne i szlachetne dzieło.

9. Zachęcam serdecznie do lektury prasy katolickiej. Po każdej Mszy Świętej „Przewodnik Katolicki” do nabycia, w cenie 6 zł u ministrantów. Życzę miłej lektury.

10. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić Św. Józefa patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

11. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych

12. Natomiast w każdą kolejną niedzielę maja, począwszy od 5 maja, zapraszam wszystkich do jednej z wiosek należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. 5 maja spotkamy się przy krzyżu w Pszczółczynie (szkoła) o godz. 1800. Zachęcam, abyśmy po wspólnej modlitwie pozostali jeszcze razem i jeśli pogoda będzie sprzyjająca spędzili razem ten niedzielny wieczór na tzw. „majówce”. 12 maja również o 1800 spotkajmy się przy krzyżu w Kornelinie. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam.

13. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.