2019-05-07
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 

2. W przyszłą niedzielę – II w miesiącu – będzie kolekta inwestycyjna – Serdeczne Bóg zapłać! za zrozumienie wielkich potrzeb finansowych naszej parafii i wspieranie wszystkich działań hojnym sercem. Zbierać będziemy pieniądze, aby spłacać zobowiązania naszej Wspólnoty wobec Kurii Diecezjalnej. Serdeczne Bóg zapłać za szczodrobliwość i zrozumienie dla Was – Kochani Parafianie

 

3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. 

4. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas egzaminów.

 

5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 1730. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

 

6. W każdą kolejną niedzielę maja, począwszy od dzisiaj, zapraszam wszystkich do jednej z wiosek należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. Dzisiaj spotkamy się przy krzyżu w Pszczółczynie (szkoła) o godz. 1800. Zachęcam, abyśmy po wspólnej modlitwie pozostali jeszcze razem i jeśli pogoda będzie sprzyjająca spędzili razem ten niedzielny wieczór na tzw. „majówce”. 12 maja również o 1800 spotkajmy się przy krzyżu w Kornelinie. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam.

 

7. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 

8. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi troje dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19 maja o godz. 1030.

 

9. Spotkania – próby liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym tygodniu w poniedziałek i piątek  o godz. 1600. Proszę rodziców lub opiekunów o przywiezienie dzieci do kościoła

 

10. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu dojrzałości zapraszam we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej. Przypominam również o spotkaniach z kandydatami na plebanii. Serdecznie zapraszam!

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł u ministrantów.

 

12. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.