2019-05-19
V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie - uroczystość I Komunii Świętej. Troje dzieci (dwie dziewczynki i chłopiec) po raz pierwszy w życiu będzie uczestniczyć w pełni we Mszy Świętej. Módlmy się, aby te dzieci czerpały radość i siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

 

2. W ramach tzw. „białego tygodnia”, od jutra do piątku włącznie Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 1800. Pół godziny wcześniej Nabożeństwo majowe.

 

3. Pragnę bardzo gorąco podziękować tym wszystkim rodzicom dzieci oraz młodzieży bierzmowanej, którzy tak pięknie odświętnie udekorowali nasz parafialny kościół i teren wokół kościoła. Serdeczne: „Bóg zapłać!” szczególnie za pracę, którą wykonała sama młodzież

 

4.  Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 

5. W przyszłą niedzielę – 26 maja o godz. 1100 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej przeżywać będą swoją „I Rocznicę”. Spotkanie formacyjno – liturgiczne w czwartek 23 maja o godz. 1600, okazja do spowiedzi w piątek 24 maja od godz. 1630. Serdecznie wszystkie dzieci i rodziców zapraszam!

 

6. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się 25 maja o godz. 1000 w bydgoskiej katedrze. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa a przede wszystkim Ks. Diakona Łukasza kucharskiego z parafii Św. Ojca Pio z Zamościa.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych można nabyć Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

8. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 

9. W każdą niedzielę maja  zapraszam wszystkich do jednej z miejscowości  należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. Dzisiaj spotkamy się przy kościele we Władysławowie. Za tydzień zapraszamy do Wielkiego Sosnowca. Tutaj przy kościele pomodlimy się przy figurce Matki Bożej. Później zapraszamy na spotkanie w Świetlicy Środowiskowej. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam.

 

10. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu dojrzałości zapraszam we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej. Przypominam również o spotkaniach z kandydatami na plebanii.

 

11. Przed świętami wielkanocnymi w Gołańczy doszło do wielkiej tragedii. Spłonął doszczętnie chór oraz uszkodzeniu uległa świątynia. W duchu solidarności, w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary na rzecz odnowienia kościoła w Gołańczy.

 

12. W najbliższy wtorek – 21 maja minie 25 lat od dnia moich święceń kapłańskich. W niedzielę 2 czerwca podczas uroczystej Eucharystii o godz. 1200 pragnę dziękować Bogu w Trójcy Przenajświętszej za dar kapłaństwa. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Jerzy LITWIN. Wieczny odpoczynek…