2019-05-26
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 3. W najbliższą środę – 29 maja, przybędzie do nas Ks. Biskup Ordynariusz Jan Tyrawa. Udzieli on sakramentu bierzmowania naszej młodzieży podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 1600. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu dojrzałości zapraszam w poniedziałek – próba generalna, wtorek – Spowiedź Święta po wieczornej Mszy Świętej.

4. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

5. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące, w ramach tzw. „Dni Krzyżowych” podczas nabożeństwa majowego.

6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W pierwszą sobotę czerwca Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi po modlitwie w duchu fatimskim. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 800.

7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu pragnąłbym sprawować uroczystą Mszę Świętą z okazji mojego Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa. Serdecznie zapraszam Was, Kochani Parafianie oraz Goście do Dziękczynienia, podczas Mszy Świętej o godz. 1200

9. Pragnę bardzo gorąco podziękować tym rodzicom dzieci, które mają dzisiaj swoją Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży bierzmowanej, którzy pięknie posprzątali nasz parafialny kościół i teren wokół kościoła. Serdeczne: „Bóg zapłać!”

10. W każdą niedzielę maja  zapraszam wszystkich do jednej z miejscowości  należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. Dzisiaj spotkamy się przy krzyżu w Wielkim Sosnowcu o godz. 1800. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam.

11. Pamiętajmy dzisiaj o naszym obywatelskim obowiązku. Idźmy na wybory do Europarlamentu, aby wybrać godnych przedstawicieli, którzy mają bronić interesów naszego państwa w Zjednoczonej Europie.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych można nabyć Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

13. Przed świętami wielkanocnymi w Gołańczy doszło do wielkiej tragedii. Spłonął doszczętnie chór oraz uszkodzeniu uległa świątynia. W duchu solidarności, dzisiaj po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary na rzecz odrestaurowania kościoła w Gołańczy 10. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

14. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Joannę KLEJNA. Msza Święta pogrzebowa we wtorek o godz. 1400 w kaplicy na cmentarzu w Rynarzewie. Wieczny odpoczynek…