2019-06-09
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA 2019

Z głębi mojego kapłańskiego serca pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na moje zaproszenie, aby wspólnie świętować mój Srebrny Jubileusz kapłaństwa.

Wyrażam mój wieli podziw dla tych Pań, które przygotowały piękne dekoracje naszej świątyni a także szczególnie Panu Wiesławowi Cholewczyńskiemu.

Wszystkim, za słowa życzliwości, życzeń, zapewnienia o modlitwie niech Pan Bóg Wszechmogący wynagradza licznymi łaskami. Wszystkim za wszystko składam z serca płynące, szczere: Bóg zapłać!

 

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

 

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz.

 

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy Świętej odmawiamy Litanię do NSP Jezusa.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 1800 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 1800. Spowiedź piątkowa od godz. 1430. Chorych odwiedzę z comiesięczną posługą od godz. 900.

 

5. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 150 zł na pomoc w odnowieniu zniszczonego kościoła w Gołańczy. Serdecznie dziękuję. W przyszłą niedzielę – drugą w miesiącu, przypominam Niedziela inwestycyjna.

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł u ministrantów.

 

7. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

 

8. Dziękuję wszystkim, a przede wszystkim naszej młodzieży, która otrzymała sakrament dojrzałości chrześcijańskiej za piękne i godne przeżycie uroczystości bierzmowania oraz za piękny dar – nowy ornat dedykowany na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdeczne Bóg zapłać!