2019-06-12
PIEĆDZIESIĄTNICA

1. Bardzo serdeczni dziękuję tym wszystkim, którzy uczynili wszystko, aby uroczystość mojego Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa miała tak piękny i niezapomniany przebieg. Jestem bardzo wzruszony i przejęty, gdyż dzięki Wam mogłem przeżyć jedne z najpiękniejszych chwil w moim kapłańskim życiu. Serdeczne Bóg zapłać! Nie chciałbym nikogo pominąć, dlatego tak bardzo ogólnie wszystkim za wszystko z całego serca dziękuję!

 

2. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 

3. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

4. Dzisiaj druga niedziel miesiąca – kolekta inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za złożone na cele parafialne ofiary.

 

5. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Świętej.

 

6. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona wieczorem o 1800.

 

7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 

9. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.