2019-06-19
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

 

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1000, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy tradycyjną trasą – główną drogą przez Władysławowo.

 

3. W związku z tym, proszę uprzejmie o przygotowanie tradycyjnych czterech ołtarzy, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

 

4. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie z Panią Martą w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy!

 

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy Świętej o  godzinie 1800. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

6. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Świętej.

 

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas każdej Mszy Świętej.

 

8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

 

9.  Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł