2019-06-23
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

 

2. Pragnę raz jeszcze bardzo gorąco podziękować wszystkim za tak liczny i pobożny udział w Uroczystości Bożego Ciała, której integralną częścią była procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Jednocześnie pragnę gorąco podziękować zwłaszcza tym, którzy tradycyjnie zbudowali i udekorowali cztery ołtarze: PP. Moskal, Skowronek, Pietras i Cholewczyński oraz ich sąsiadom. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: lektorom, ministrantom, asyście, Panom z Rady Parafialnej za prowadzenie kapłana, dziewczynkom sypiącym kwiatki i idącym w procesji oraz ich Rodzicom, Pocztowi sztandarowemu, Panu Aleksandrowi – organiście za animację muzyczną. Wszystkim za wszystko składam staropolskie: „Bóg zapłać!” Osobne słowa wdzięczności płyną od nas pod adresem Policjantów, którzy wzorowo zabezpieczyli trasę naszej Procesji.

 

3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 1800.  

 

4. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Eucharystycznej – procesja do czterech ołtarzy ( jak w latach ubiegłych proszę o przygotowanie ich przez mieszkańców Władysławowa i Pszczółczyna), poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i podziękowanie dla dziewczynek, które sypią kwiatki w procesjach eucharystycznych. Bardzo serdecznie zapraszam do działu w tych uroczystościach

 

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 1800. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

 

6. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak co roku, tego dnia przypada odpust parafialny w Chomętowie. Ks. Andrzej Babiński wraz z całą wspólnotą parafialną zaprasza na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 1100.

 

7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

 

8. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszach Świętych wieczornych o godz. 1800.

 

9. Od początku czerwca trwa posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  wakacyjną sobotę o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

11. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

 

12. Decyzją Księdza Biskupa pozostaję jeszcze w naszej parafii. Bardzo się cieszę, iż będę mógł nadal Wam, Kochani Parafianie – służyć. W związku z tym można znowu zamawiać intencje mszalne na kolejne tygodnie i miesiące w tym roku.