2019-07-05
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

 

2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

 

3. Otaczamy szczerą modlitwą i wielkim szacunkiem trud naszych braci rolników. Codziennie też modlimy się o jakże potrzebny nam wszystkim deszcz.

 

4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 1800

 

5. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 1800. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 1430, co pół godziny okazja do Komunii Świętej. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 900.

 

6. Sobotnia modlitwa  w duchu fatimskim rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu od 8.00          

 

7. Na czas wypoczynku polecamy lekturę Przewodnika katolickiego, w cenie 6 zł.

 

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej: Szczęść Boże!

 

9. Od początku czerwca trwa posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  wakacyjną sobotę o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu.