2018-02-18
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie 16:30 - dla dzieci i po Mszy Świętej o 17:00 - dla wszystkich, odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 - nabożeństwo Gorzkich Żali a później Msza Święta. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 28 lutego do 2 marca podczas Mszy Świętych .
Poprowadzi je Ks. Jacek Salwa - długoletni dyrektor Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki Bydgoskiej na Jasną Gorę. Serdecznie wszystkich zapraszam na te Ćwiczenia duchowe.

4. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy Świętych w naszym kościele.

5. Za tydzień zbiórka na wsparcie Dzieł Misyjnych do puszki przed kościołem. Za złożone ofiary składam serdeczne podziękowania.

6. Dziękuję wszystkim za wsparcie hospicjów naszej diecezji poprzez złożenie ofiary w Środę Popielcową. Udało nam się zebrać 250 zł. Bóg zapłać!

7. Jest nadal wiele wolnych intencji w ciągu tygodnia, szczególnie podczas rekolekcji parafialnych Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych po każdej Eucharystii w zakrystii lub w biurze parafialnym na plebanii.

8. Zachęcam w tym czasie Wielkiego Postu do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia "Przewodnik Katolicki", w cenie 5 zł.

9. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!