2019-07-07
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

 

2. Każdego roku, w pierwszą niedzielę lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 900 dziękujemy za istnienie i piękne funkcjonowanie Masarni „Władysławowo”  oraz Piekarni „Łabiszyn - ZAWISTOWSKI”. Niech te rodzinne firmy, które bardzo dobrze wpisują się w pejzaż naszej parafii, nadal się rozwijają,  przynosząc radość i satysfakcję Właścicielom oraz potrzebne miejsca pracy pracownikom. Wszystkim klientom życzymy zawsze udanych zakupów tej zdrowej, ekologicznej żywności. Szczęść Boże na kolejny rok ciężkiej pracy!

 

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy na wspólnotową modlitwę.

 

4. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

6.  W przyszłą niedzielę – II w miesiącu – będzie kolekta inwestycyjna – Serdeczne Bóg zapłać! za zrozumienie potrzeb finansowych naszej parafii i wspieranie wszystkich działań hojnym sercem.

 

7. za dwa tygodnie – 21 lipca Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS zbierać będą przed kościołem ofiary na pomoc Kacprowi  Kośmider – młodemu człowiekowi, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Zapraszam bardzo serdecznie do hojnego i solidarnego wspierania tej zbiórki.

 

8. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł oraz Misyjne Drogi – w cenie 5 zł.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.