2019-08-08
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Ryszarda Szymkowiaka i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

 3. W imieniu pielgrzymów, którzy ostatnio odwiedzili naszą parafię, pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż mogliśmy ich godnie przyjąć: Masarni Władysławowo, Piekarni Zawistowski ŁABISZYN i niezawodnym wspaniałym Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas.  Za poświęcenie i wielką gotowość spieszenia z pomocą potrzebującym, składam staropolskie: BÓG ZAPŁAĆ!

4. We wtorek 6 sierpnia przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej wspólnocie

parafialnej jest to święto patronalne – Dzień Odpustu Parafialnego. Odpust parafialny to święto patrona parafii lub wezwania Świątyni. W tym dniu odwiedzając ów kościół oraz odmawiając w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga  oraz spełniając pozostałe warunki, można zyskać odpust zupełny. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Proboszcz Arkadiusz WZIĘCH, który przewodzi wspólnocie parafialnej Świętego Jakuba w Barcinie. Zaprosiłem również czcigodnych kapłanów z naszego dekanatu.

Program uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

800 – Msza Święta dla chorych

1900 – Suma Odpustowa.

         Wzorem lat ubiegłych pragnąłbym nasze świętowanie przeżywać w wymiarze wspólnotowym. pragnę zaprosić naszych Czcigodnych Parafian i Przemiłych Gości na kawę do naszej władysławowskiej Świetlicy Środowiskowej. Po zakończonej Sumie Odpustowej. Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować za wspaniałe odpustowe ciasta. Wszystkich parafian i naszych Szanownych Gości i Przyjaciół zapraszam do wspólnego radowania się i dzielenia wiarą i miłością.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800.

6. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak tradycja nakazuje jest to szczególna niedziela inwestycyjna. Już dzisiaj pragnę wyrazić słowa uznania i podziękować za liczne ofiary, które przeznaczamy na liczne potrzeby materialne naszej parafii.

7. Trwa lato, czas wakacji, odpoczynku i urlopów. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże!.

8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. 

9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 6 zł. Życzę miłej lektury