2019-08-11
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w naszym corocznym odpuście parafialnym. Ogromne słowa uznania i wdzięczności kieruję pod adresem wszystkich Pań, które przygotowały przepyszne ciasta na wspólne świętowanie w Świetlicy Środowiskowej po Mszy Świętej Odpustowej o godz. 1900. Także tym , którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie i zjawili się w Świetlicy, aby miło spędzić wspólnie parę chwil. Dziękuję również Panu Sołtysowi z Władysławowa za udostępnienie Świetlicy na naszą uroczystość parafialną.

Dziękuję także Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego za pomoc w dekoracji naszej świątyni, serdeczne: „Bóg zapłać!”. Panu Aleksandrowi – naszemu Organiście, dziękujemy bardzo za piękne granie i śpiew. Pragnę także podziękować Służbie Liturgicznej i  wielu innych osób, które zaangażowały się w przygotowanie naszego wspólnego święta.

Osobne słowa podziękowania wyrażam tym wszystkim, którzy zaangażowali się w różny sposób, aby Uroczystość Odpustowa mogła być pięknym wydarzeniem w życiu naszej parafii, szczególnie niezawodnej Masarni Władysławowo, Pani Ewie Nowak  za cathering oraz Pani Magdalenie Hammling, która pomogła jak najpiękniej podjąć na plebanii zaproszonych kapłanów. Wszystkim za wszystko staropolskie: Bóg zapłać!

 

2. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

 

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Kolekta inwestycyjna jest przeznaczona na uregulowanie zaległości płatniczych wobec Kurii Diecezjalnej z tego roku. Serdeczne Bóg zapłać!

 

4. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

 

5. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

 

6. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy Świętych.

 

7. W najbliższą środę w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

8. Trwa lato, czas wakacji, odpoczynku i urlopów. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże!.

 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.

 

10. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przed kościołem  będziemy zbierać ofiary na Radio Maryja.

 

11. Już za trzy tygodnie – 31 sierpnia przeżywać będziemy doroczne Dożynki. Proszę o przygotowanie wieńców żniwnych, Msza Święta Dziękczynna godz.. 1600. Po niej zabawa przy Świetlicy Środowiskowej.

 

12. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.