2019-08-25
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

 

2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 1800.

 

3. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w piątek 30 sierpnia o godz. 900. Dzieci, młodzież, rodziców zapraszamy do modlitwy.  Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy Świętej 1 września o godz. 900.

 

4. . W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dożynki  w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w  najbliższą sobotę 31 sierpnia. Uroczysta Eucharystia w intencji dziękczynnej za zebrane plony odbędzie się o godz. 1600. Po niej zaplanowano zabawę na placu przy Świetlicy. Na zabawę dożynkową serdecznie zapraszają Sołtysi z Władysławowa i Wielkiego Sosnowca.

 

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy!

 

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Rodziców, którzy uczestniczą lub pragną dołączyć do modlących się za swoje dzieci.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego, w cenie 6 zł.

 

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

 

9. Osoby, które są zainteresowane pomocą żywnościową proszę – wzorem lat ubiegłych o składanie wniosków na plebanii. Serdecznie dziękuję!