2019-09-09
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

 

2. Dziękuję wszystkim rolnikom, sadownikom i działkowiczom za piękne świadectwo wiary, które dają nieustannie w swojej ciężkiej, pełnej znoju i trudu pracy na roli. Msze Święte dożynkowe zamówione przez poszczególne wioski naszej parafii, odprawione zostaną:

- 8 września o godz. 900 – od mieszkańców Władysławowa i Annowa

- 15 września o godz. 900 – od mieszkańców Pszczółczyna

- 22 września o godz. 900 – od mieszkańców Wielkiego Sosnowca,

- 6 października o godz. 900 – od mieszkańców Kornelina.

 

3. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.

 

4. Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca – inwestycyjna -  ofiary zebrane przeznaczamy na zakup opału na zimę, czyli pelletu. Serdecznie dziękuję za zrozumienie i wsparcie.

 

5. Członków Rady Parafialnej zapraszam za dwa tygodnie 22 września na plebanię na ważne spotkanie Początek o godz. 1600.

 

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800.

 

7. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 800.

 

8. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

9. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 900, zapraszam Rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

 

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

11. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

 

12. Z dniem dzisiejszym pragniemy rozpocząć bardzo intensywnie krucjatę Modlitwy za Ojczyznę. Po każdej mszy Świętej niedzielnej odmawiać będziemy Modlitwę za Ojczyznę Ks. Piotra Skargi, w intencji uproszenia Bożej Opatrzności, abyśmy wybrali mądrych, uczciwych i godnych przedstawicieli Narodu, aby szanowane były najwyższe wartości, chroniona rodzina i aby każda Polka i każdy Polak mogli być dumni ze swej Ojczyzny.

Natomiast, w październiku nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w intencji Ojczyzny.