2018-02-27
II NIedziela Wielkiego Postu
 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Dziś o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 3. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy od środy 24 lutego pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi Ks. Jacek Salwa – długoletni Dyrektor Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Nauki rekolekcyjne od środy 28 lutego do piątku 2 marca, włącznie. Bardzo serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału. Podczas każdej Mszy Świętej w czasie rekolekcji zbierać będziemy ofiary, które będą z naszej strony formą podziękowania dla Ojca Rekolekcjonisty. Już teraz wszystkim serdecznie dziękuję.
 5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.
 6. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
 7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 8. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 14:30. Serdecznie zapraszam.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Zapraszam na wspólną modlitwę od godz. 8:00.
 10. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszki można wrzucać ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Zachęcam w tym czasie Wielkiego Postu do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.
 12. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.