2019-09-22
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą. 23 września przypada również doroczny  Odpust Parafialny w Zamościu. Ksiądz Proboszcz Roman Michalski zaprasza nas, wraz ze wspólnotą parafialną p.w. Św. Ojca Pio  na główne uroczystości odpustowe jutro o godz. 1830.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy do modlitwy wspólnotowej.

4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

5. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

6. Za dwa tygodnie, 6 października po Mszy Świętej o godz. 900, dokonam poświęcenia różańców dzieciom klas trzecich, które przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Kilka dni wcześniej – w środę 2 października o godz. 1600,  zapraszam dzieci na pierwsze spotkanie z modlitwą Różańcową.

7. Członków Rady Parafialnej zapraszam dzisiaj na plebanię na ważne spotkanie Początek o godz. 1600.