Parafia pw. Przemienienia Pańskiego we Władysławowie


Msze święte
Niedziela - 9:00, 11:00
17:00 w okresie Wielkiego Postu po Nabożeństwie Gorzkich Żali
Dni powszednie - 18:00
17:00 w sezonie zimowym
„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje
i niech cię obdarzy pokojem”. (Lb 6,24 -26)

O parafii


Liczba mieszkańców: 950 osób

Stowarzyszenia i Ruchy: Służba Liturgiczna, Żywy Różaniec – 2 Róże, Parafialny Zespół Caritas, Diakonia Piękna Domu Bożego, Rada Duszpasterska, Rada Ekonomiczna

Miejscowości należące do parafii: Annowo, Drogosław, Kornelin ( wieś), Pszczółczyn, Rzywno (numery od 1 do 9), Wielki Sosnowiec i Władysławowo

Proboszcz: Ks. Ryszard Szymkowiak

Data erygowania parafii: 31 maja 1925 r

31 maja 1925 r. Ks. Kardynał Edmund Dalbor Prymas Polski erygował parafię we Władysławowie

1 lipca 1987 r. Ks. Prymas Józef Glemp poświęcił mury nowo powstającej świątyni oraz ustanowił pierwszego Proboszcza – Ks. Zbigniewa Garczarka, po nim funkcję Proboszcza pełnili jeszcze – Ks. Henryk Szpirra (zmarł 2 maja 2001 roku) i Ks. Jacek Grochal

Od 2012 roku posługę duszpasterską rozpoczął Ks. Ryszard Szymkowiak

W październiku 2015 roku zakończono prace remontowe w kościele, zmieniając diametralnie wystrój świątyni

1 października 2017 roku Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa dokonał Konsekracji Świątyni

Aktualności


2018-12-09
Spowiedź Adwentowa

Adwent

2018-12-09
Pomoc dla Jakuba

Jakub jest młodym chłopcem, dotkniętym cięzką chorobą

2018-10-28
Uwaga zmiana czasu!

Od 1 listopada do końca marca przyszłego roku, Msze Święte wieczorne w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszam do wspólnej codziennej modlitwy.

Ogłoszenia parafialne


III NIedziela Adwentu

1. „Radosnego dawcę miłuje Bóg”  -Z inicjatywy Parafian chciałbym ogłosić zbiórkę solidarnościową. Dzsiaj w niedzielę – 16 grudnia, po Mszach Świętych, Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary do puszki.  W ten sposób będziemy chcieli wesprzeć i wyrazić naszą ludzką życzliwość i wsparcie dla ciężko chorego Jakuba Cholewczyńskiego i Jego Rodziców. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękuję, jako Wasz Proboszcz.

 

2. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 

3. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

 

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie od godz. 1630.

 

5. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 1700 – w poniedziałek, środę i piątek, a w sobotę roraty dla dorosłych rano o 800. Dzieci zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

 

6. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas. (mała świeca – 5 zł). Również można nabywać opłatki na stół wigilijny – ofiara dobrowolna. Za dobre serca, które są gotowe pomagać innym składam serdeczne: „Bóg zapłać!” Wystawiony jest również „Kosz Dobroci”, do którego można wkładać produkty żywnościowe o przedłużonej ważności.

 

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 5 zł.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

Kontakt


DIECEZJA BYDGOSKA

PARAFIA RZYMSKO - KATOLICKA

pw. Przemienienia Pańskiego

Władysławowo 43, 89-210 Łabiszyn

Konto parafialne: Bank Spółdzielczy O/ Szubin
nr: 87 8164 0001 2001 0005 5198 0001