2018-03-11
Ogłoszenia Parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 1630 dla dzieci, a po Mszy Świętej dla dorosłych,  gorzkie żale w niedzielę o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!

3. Od jutra - 12 marca rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla dzieci z naszej Parafii. Po konsultacji z Dyrekcją Zespołu Szkół w Łabiszynie, podjąłem decyzję, iż spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w naszej Świetlicy Środowiskowej we Władysławowie. I tak młodzież z gimnazjum i kasa VII przyjdą na godzinę 900, dzieci ze szkoły podstawowej i młodsze, zapraszamy od poniedziałku do środy na godz. 1030. Bardzo serdecznie proszę Rodziców i Wychowawców, aby przywieźli dzieci do Świetlicy, w ten sposób umożliwiając im udział w ćwiczeniach rekolekcyjnych. Za zrozumienie i Waszą troskę o religijne wychowanie Waszych dzieci i wnuków, już teraz składam serdeczne podziękowania.

4. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – inwestycyjna. Dziękuję bardzo gorąco za wielką hojność i szczodrobliwość. Zbierane fundusze przeznaczamy na uregulowanie koniecznych płatności w Kurii diecezjalnej w Bydgoszczy.

5. Ze względu na spowiedzi święte w parafiach naszego dekanatu, już dzisiaj informuję, iż Msze Święte od poniedziałku 19 marca do soboty 24 marca włącznie będą wieczorem o godz. 1800. Za powstałe utrudnienie serdecznie przepraszam.

6. Dziękuję także tym wszystkim, którzy wczoraj skorzystali z szansy, jaką był Parafialny Dzień Pojednania i przystąpili do sakramentu pojednania. Jednocześnie informuję, iż okazja do spowiedzi, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Kartki do spowiedzi św. wyłożone są na parapecie okiennym.

7. Zachęcam w tym czasie Wielkiego Postu do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 5 zł.

8. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.