2020-02-16
SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 lutego 2020 roku

1. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.

 

2. W ubiegła niedzielę po raz pierwszy zbieraliśmy ofiarę na remontowanie poszycia dachowego naszej świątyni. Dziękuję bardzo wszystkim za udział w zbiórce. Zebraliśmy 1040 zł.

 

3. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

 

4. Za tydzień, w niedzielę 23 lutego, na  plebanii o godz. 1500 spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 

5. Po raz kolejny pragnę przypomnieć, iż ciągle, aż do końca karnawału, czyli praktycznie do końca lutego,  istnieje możliwość przyjęcia kapłana, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty ze mną po dzisiejszych Mszach Świętych.

 

6. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.

 

7. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł po Mszach Świętych u ministrantów.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Śp. Aleksander ADAMIUK.  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 

9.Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.