2020-03-15
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 marca 2020 r.

W obliczu bezprecedensowej sytuacji epidemiologicznej w nasze Ojczyźnie, pragnę Was – Kochani Parafianie abyście, w duchu odpowiedzialności i troski za Siebie i innych bliźnich, pozostali w Swoich domach i korzystali z udzielonej przez naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy dyspensy od osobistego udziału w niedzielnych Mszach Świętych.

Przypominam, iż nikt, kto spełni kryteria wynikające z tej dyspensy, nie popełni grzechu ciężkiego.

Zachęcam jednocześnie do korzystania z licznej oferty udziału w Eucharystii,  którą proponują media w Polsce.

Jednocześnie zachęcam do solidarności ze wszystkimi potrzebującymi: zadbajmy szczególnie o osoby starsze.

Gorąco także apeluję, aby nie ulegać panice i nie rozprzestrzeniać również fałszywych i kłamliwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni mwdialnej.  

Niech te swoiste rekolekcje, które dzisiaj przeżywamy będą dla nas okazją do refleksji nad kruchością naszego istnienia a także pozwoli nam wszystkim jeszcze bardziej zjednoczyć się z Bogiem – Miłośnikiem Życia.

Będzie mi dzisiaj Was brakowało, ale dla nas w tym trudnym czasie najważniejsze jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszej Ojczyźnie.

Zapewniam także o mojej kapłańskiej modlitwie w Waszych intencjach a także za wszystkich, którzy cierpią z powodu tego koronawirusa.

Modlę się w intencji lekarzy, pielęgniarek oraz całego personelu medycznego, którzy z ogromnym poświęceniem walczą o zdrowie i życie naszych Rodaków.

 

Niech was wszystkich Bóg błogosławi

Odwagi! Nie lękajmy się!

 

Wasz Proboszcz