2020-06-07
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ A. D. 2020

 

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, będzie ona miała trochę inny przebieg. Odbędą się dwie Msze Święte, w porządku niedzielnym: o 900 i 1100. Zgodnie z zaleceniami Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy, po każdej Eucharystii odbędzie się Procesja, na terenie przykościelnym. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w uroczystości jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

 

3. W związku z tym, proszę uprzejmie o przygotowanie tradycyjnych czterech ołtarzy, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

 

4. Budowę ołtarzy n Boże Ciało rozpoczniemy w czwartek od godz. 700. Zapraszam do pomocy, nie tylko tych, którzy tradycyjnie przygotowywali ołtarze przy swoich posesjach, ale także wszystkich, którzy mogliby pomóc przygotować piękne ołtarze na parkingu przy cmentarzu parafialnym. Z góry serdecznie dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość w tych trudnych czasach zagrożenia epidemicznego.

 

5. Nabożeństwa eucharystyczne będą się odbywały codziennie po Mszy Świętej o  godzinie 1800. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

6. Zapraszam także, tradycyjnie dziewczynki, aby sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.

 

7. Od najbliższej soboty rozpoczynam posługę duszpasterską na terenie ROD. Serdecznie zapraszam w każdą sobotę od czerwca do sierpnia włącznie na Mszę Świętą plenerową o godz. 1700. Dziękuję serdecznie za dobrą współpracę Panu Prezesowi ROD.

 

8.  Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.

 

9. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.