2020-06-14
JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 czerwca 2020 r.

 

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

 

2. Pragnę raz jeszcze bardzo gorąco podziękować wszystkim za tak liczny i pobożny udział w Uroczystości Bożego Ciała, której integralną częścią była procesja eucharystyczna Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: lektorom, ministrantom, asyście, Panom z Rady Parafialnej za prowadzenie kapłana, dziewczynkom sypiącym kwiatki i idącym w procesji oraz ich Rodzicom, Pocztowi sztandarowemu, Panu Aleksandrowi – organiście za animację muzyczną. Wszystkim za wszystko składam staropolskie: „Bóg zapłać!”

 

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – inwestycyjna. Wznawiamy zbieranie pieniędzy na remont poszycia dachowego. Wszystkim dobrodziejom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

 

4. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – nabożeństwo eucharystyczne. W czwartek zakończenie Oktawy Eucharystycznej – procesja do czterech ołtarzy ( jak w latach ubiegłych proszę o przygotowanie ich przez mieszkańców Władysławowa i Pszczółczyna), poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i podziękowanie dla dziewczynek, które sypią kwiatki w procesjach eucharystycznych. Bardzo serdecznie zapraszam do działu w tych uroczystościach

 

5. W poniedziałek i we wtorek będą mnie zastępować kapłani z parafii w Brzozie. Serdecznie, proszę Was o miłe i dobre przyjęcie tych wspaniałych kapłanów.

 

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 1800. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

 

7. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas litanii po Mszach Świętych wieczornych o godz. 1800.

 

8. Od soboty trwa posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  wakacyjną sobotę o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu.

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

 

11. Decyzją Księdza Biskupa pozostaję jeszcze w naszej parafii. Bardzo się cieszę, iż będę mógł nadal Wam, Kochani Parafianie – służyć. W związku z tym można znowu zamawiać intencje mszalne na kolejne tygodnie i miesiące w tym roku.

 

12. Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Edytę Rękas. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu w naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek…