2020-07-14
PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Kolekta mszalna jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Zebranie ofiary przeznaczamy na wymianę poszycia dachowego. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel, składam serdeczne podziękowanie.

 

2. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie nawiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

3. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

 

4. W czwartek 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (w dzisiejszym Izraelu), gdzie duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

 

5. W sobotę 18 lipca, wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej na terenie ROD „Bajka”.

 

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6,00 zł u ministrantów.

 

7. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Tym, którzy z wielkim mozołem troszczą się, by nie zabrakło nam chleba powszedniego – wiele wytrwałości i samozaparcia. Szczęść Boże!

 

8. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 

9. Dzisiaj ważne wydarzenie w życiu naszej Ojczyzny – wielkie Święto Demokracji czyli wybory prezydenckie. Bardzo serdecznie zachęcam do wypełnienia naszego obywatelskiego obowiązku. Zagłosujmy zgodnie z naszym sumieniem i światem wartości, która jest bliska naszemu sercu.