2018-04-15
Niedziela Biblijna - 15 kwietnia 2018

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

 

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym.                W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

 

3. Członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej zapraszam dzisiaj w niedzielę 15 kwietnia na godz. 1600,  na kawę imieninową, na plebanię. Omówimy też bieżące sprawy, które są przedmiotem zainteresowania naszej Parafialnej Wspólnoty.

 

4. W środę, tradycyjnie, po wieczornej  Eucharystii o godz. 1800,  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. Rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej serdecznie zapraszam na ważne spotkanie informacyjne, w przyszłą niedzielę 22 kwietnia po pierwszej Mszy Świętej o godz. 900.  Przy okazji dziękuję Państwu za dobre przygotowanie i pomoc w przeżywaniu pierwszej spowiedzi świętej przez Wasze dzieci.

 

6. Zachęcam serdecznie do lektury prasy katolickiej. Po każdej Mszy Świętej „Przewodnik Katolicki” do nabycia, w cenie 5 zł u ministrantów. Życzę miłej lektury.

 

8. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

9. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże!