2021-01-03
DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 3 stycznia 2021 r.

1. Pragnę gorąco podziękować za wszelkie dowody szacunku i pamięci, których doświadczam w okresie świątecznym. Szczególnie gorąco dziękuję za wiele przejawów troski i zainteresowania sytuacją naszej parafii. W tym tygodniu wpłynęło 200 zł na utrzymanie parafii. Osobiście dziękuję serdecznie za zamawiane w mojej intencji Msze Święte Pragnę również Wam, Kochani życzyć, by rozpoczynający się rok był przepełniony dobrymi dniami, które pozwolą nam na nowo odkrywać miłość Boga. Nade wszystko, życzę nam wszystkim, aby ustała już trwająca pandemia koronawirusa.

2. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

3. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele o godz. 900, 1100 i 1700. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach.

4. Jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze.

5. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

6. W naszej parafii rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie, zwane popularnie „kolędą”. Przypominam, iż w tym roku ma ona wyjątkowo inny przebieg. Codziennie, w dni powszednie, o godz. 1900 odbywa się Msza Święta, na którą zapraszam przedstawicieli rodzin, które w normalnych okolicznościach odwiedzałbym danego dnia. Serdecznie zapraszam do wspólnej, gorącej modlitwy.

Istnieje również możliwość zaproszenia kapłana do domu, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu Kolędy. Pragnę szczerze podziękować za wszelkie ofiary, składane przy tej okazji na potrzeby wspólnoty parafialnej.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne;

8. W związku z tym, iż Uroczystość Bożej Rodzicielki – 1 stycznia przypadł w pierwszy piątek miesiąca stycznia, dlatego też odwiedziny chorych musiałem przesunąć na ten piątek 8 stycznia. Odwiedzę chorych z Komunią Świętą od godz. 900. Ewentualnych nowych  chorych proszę o zgłaszanie w zakrystii.