2021-01-23
TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 stycznia 2021 roku

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

 

  1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się jutro, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

 

  1. Kończy się tegoroczne Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin, zwane także popularnie Kolędą. W tym wyjątkowym czasie pandemii przebiegało ono inaczej niź w ubiegłych latach. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na moje zaproszenie i przybyli do naszej parafialnej świątyni na wspólną modlitwę.

Osobne słowa wdzięczności kieruję pod adresem tych, którzy otworzyli przede mną swoje domy i mieszkania i zaprosili do wspólnej modlitwy w bardziej tradycyjny sposób. Wszystkim, którzy bardzo życzliwie i serdecznie przyjęli kapłana składam wielkie podziękowanie. Sądzę, iż paradoksalnie pomimo tzw. dystansu społecznego,  mogliśmy w tych dniach bardziej zbliżyć się do siebie. Jednocześnie przypominam, iż ciągle, aż do końca karnawału, istnieje możliwość przyjęcia kapłana, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty ze mną po dzisiejszych Mszach Świętych.

 

  1. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!  Niech obfite błogosławieństwo spocznie na Was i Waszych rodzinach. Radości, miłości, pokoju. Pięknego czasu radości w gronie najbliższych, życzę Wam z łego serca.

 

  1. Mam bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich beneficjentów żywnościowego programu pomocowego Unii Europejskiej. W sobotę 6 lutego zapraszam po odbiór pierwszej partii produktów do Świetlicy Środowiskowej we Władysławowie, w godzinach 1100 do 1300. Proszę również zadbać o wszystkie wymogi bezpieczeństwa sanitarnego.

 

6. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 6 zł.

 

7. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę solidarnościową dla dotkniętych strasznym trzęsieniem ziemi w Chorwacji. Po Mszach Świętych zbierać będziemy dobrowolne ofiary. Serdeczne „Bóg zapłać!” za Wasze szczodrobliwe serca.