2021-05-16
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO A.D. 2021

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

 

2. Trwa ciągle czas pandemii. Pomimo zmniejszającej się liczby zachorowań, starajmy się zachowywać te wszystkie obostrzenia w duchu ludzkiej solidarności i odpowiedzialności. Od dnia 4 maja w naszej świątyni może przebywać 10 osób.

 

3. W tym roku wyjątkowy charakter ma Uroczystość Pierwszokomunijna. Grupa 12 dzieci ( 5 dziewczynek i 7 chłopców) została podzielona na trzy grupy. W związku z tym, dzisiaj wszystkie Msze Święte są dedykowane dzieciom komunijnym. Bardzo serdecznie proszę, aby tymże dzieciom, ich Rodzicom i w zaproszonym gościom ułatwić przeżywanie tej uroczystości.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Serdeczne staropolskie: „Bóg zapłać!”

 

4. W ramach tzw. „białego tygodnia”, od jutra do piątku włącznie Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz.  1700 i 1800.

 

5.  W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800, z wyjątkiem czwartku. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 

6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

7. Od piątku przyzywamy Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

8. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

 

9. Po Mszach Świętych można nabyć prasę katolicką – „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.