2021-06-25
DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - A.D. 2021

Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel – Administrator Apostolski naszej diecezji, ustanowił Ks. Tomasza Dajczaka – Administratorem Parafii pw. Przemienienia Pańskiego we Władysławowie, z dniem 26 czerwca 2021 roku. Księdzu Tomaszowi życzymy wielu pięknych chwil w kapłańskim życiu, dzielonych ze wspaniałą Wspólnotą parafii  pw. Przemienienia Pańskiego we Władysławowie.

 

1. Dzisiaj jest ostatnia niedziela mojej posługi we wspólnocie parafialnej we Władysławowie. Ostatnie, prawie dziewięć lat były dla mnie bardzo pięknym doświadczeniem kapłańskiego życia. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wszystko. Nie jestem w stanie każdemu z osobna podziękować za ogrom dobra, którego doświadczam, od Was Kochani Moi Parafianie.

Chciałbym także bardzo serdecznie przeprosić tych, których mogłem obrazić, dotknąć swoim złym zachowaniem, niewłaściwą postawą. Z całego serca przepraszam.

Życzę, Wam Kochani kontynuacji tego wielkiego Dobra, jakim jest Nasza Parafia.

Wiem, że mojego Następcę – Ks. Prob. Tomasza Dajczaka przyjmiecie z otwartymi ramionami, że stworzycie mu tak piękną atmosferę życzliwości, szacunku i dobroci.

Niech Bóg wynagrodzi Waszą szczodrobliwość, wielkie zaangażowanie w sprawy Kościoła licznymi łaskami.

 

2. Dzisiaj pragnę odprawić uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną za lata, które Bóg pozwolił mi przeżyć wśród was. Zapraszam serdecznie do Wspólnoty Modlitwy do naszej świątyni w Godzinie Miłosierdzia – o godz. 1500. Będę szczęśliwy, sprawując tę Uroczystą Eucharystię wśród, Was – Moi Kochani Przyjaciele.

 

3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy Świętej o godz. 1800.

 

4. Od początku czerwca rozpoczęła się posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  sobotę czerwca o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu. Wczoraj, ze względu na niesprzyjającą aurę taka Msza się nie odbyła. W sobotę 19 czerwca, odprawiłem ostatnią Mszę Świętą na terenie ROD.

 

5. Z dniem dzisiejszym została cofnięta dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej, w związku z pandemią koronawirusa. Serdecznie zapraszam do naszej świątyni, aby wspólnie celebrować Misterium Paschalne Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie bójmy się powrócić do Jezusa, który potrafi uciszyć wszystkie nasze burze.

 

6. Jutro Wspólnota Parafialna pw. Zwiastowania NMP w Łabiszynie obchodzi Srebrny Jubileusz powstania. Życzymy  Księdzu Proboszczowi – Ks. Kan. Stanisławowi Jendrzejewskiemu oraz całej Wspólnocie Parafialnej doświadczania Bożej Opieki i Miłości. W związku z tą uroczystością, jutrzejsza wieczorna Msza Święta będzie o godz. 1700. Za wynikła zmianę serdecznie przepraszam.

7. Pierwszą Mszę Świętą Ks. Tomasz Dajczak odprawi w sobotę 26 czerwca o godz. 1800. Serdecznie zapraszam, abyście z radością powitali nowego Duszpasterza we Władysławowie.

 

8. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

9.  Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.