2018-09-02
XXII Niedziela Zwykła

1. W imieniu naszej Wspólnoty Parafialnej pragnę bardzo serdecznie podziękować Państwu Zbigniewowi  i Małgorzacie Poczekaj za to, iż godnie reprezentowali naszą parafię na Uroczystości Powitania Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w diecezji bydgoskiej. Dziękuję również za przywiezienie do naszej świątyni obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, która będzie przechodzić przez naszą parafię. Szczegóły omówimy w przyszłą niedzielę.

 

2. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

 

3. Dziękuję wszystkim rolnikom, sadownikom i działkowiczom za piękne świadectwo wiary, które dają nieustannie w swojej ciężkiej, pełnej znoju i trudu pracy na roli. Msze Święte dożynkowe zamówione przez poszczególne wioski naszej parafii, odprawione zostaną:

- 9 września o godz. 900 – od mieszkańców Władysławowa

- 16 września o godz. 900 – od mieszkańców Pszczółczyna

- 23 września o godz. 900 – od mieszkańców Wielkiego Sosnowca,

- 30 października o godz. 900 – od mieszkańców Kornelina.

 

4. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 1800 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Spowiedź Święta dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w Pierwszy Piątek Miesiąca września od godz. 1430. Co pół godziny Komunia Święta Pierwszopiątkowa. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Serdecznie proszę rodziców i dziadków, aby zechcieli zadbać o religijne życie swoich pociech.

 

5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Jest to także dzień Odpustu w naszej Katedrze.

 

7. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca – 9 września będziemy zbierać ostatni raz ofiary na zbliżającą się Peregrynację Obrazu Pani Jasnogórskiej. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten ważny i szczytny cel.

 

8. Po Mszach Świętych można nabywać ozdoby, emblematy, którymi możemy udekorować nasze domy, w związku ze zbliżającą się Peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej: mały emblemat – 3 zł, duży – 5 zł.  Można również zapisywać się na duże obrazy – plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej.

 

9. W przyszłą niedzielę – po Mszy Świętej o godz. 900, spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich. Serdecznie zapraszam.

 

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

 

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.