2018-09-16
XXIV Niedziela Zwykła

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 

4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 1800.

 

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

6. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

7. Po Mszach Świętych można nabywać ozdoby, emblematy, którymi możemy udekorować nasze domy, w związku ze zbliżającą się Peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej: mały emblemat – 3 zł, duży – 5 zł.  Można również nabywać flagi w barwach narodowych, maryjnych i papieskich, w cenie 7 zł.

 

8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 900, spotkanie dla młodzieży, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam.

 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.

 

10. Zapraszam do zapisywania się na Pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy, którą pragniemy zrealizować, w dniach 25 -26 października b.r. Ma to być swoista „Rewizyta”  i podziękowanie za dar Nawiedzenia naszej Wspólnoty Parafialnej. Koszt wyjazdu z noclegiem, to 100 zł. Serdecznie zapraszam