2018-10-14
XXVIII Niedziela Zwykła

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

 

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

 

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

 

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

 

7. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 1730. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania

 

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.

 

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

 

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.

11. Zapraszam do zapisywania się na Pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy, którą pragniemy zrealizować, w dniach 25 -26 października b.r. Ma to być swoista „Rewizyta”  i podziękowanie za dar Nawiedzenia naszej Wspólnoty Parafialnej. Koszt wyjazdu z noclegiem, to 100 zł. Serdecznie zapraszam.

12. Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca - kolekta inwestycyjna na termomodernizację kościoła i plebanii. Serdeczne Bóg zapłać! za złożone na ten ważny cel wszelkie ofiary.

13. Od dzisiaj aż do 21 października wyjeżdżam dla podratowania zdrowia. W ciągu tygodnia nie będzie Mszy Świętej. W dni powszednie, w sprawach pilnych, zastępować mnie będzie ks. Roman Michalski – wielki Przyjaciel naszej Wspólnoty.  - proboszcz z Parafii Św. Ojca Pio z Zamościa. Proszę z nim się kontaktować w sytuacjach nagłych, które wymagają obecności kapłana: wezwanie do chorych, sprawy pogrzebowe. Podaję jego numer tel.  606 782 808. Księdzu Romanowi bardzo serdecznie dziękuję za zastępstwo, podczas mojej nieobecności.

14. Przywilejem ale również obywatelskim obowiązkiem jest czynny udział w wyborach samorządowych. Bardzo Was, Kochani serdecznie proszę, abyśmy jak najliczniej poszli do urn wyborczych. Wybierzmy, według naszego sumienia ludzi dobrych i prawych. Tych, którzy gwarantują dobre sprawowanie władzy, w duchu służby wobec ludzi. Za tydzień wybierzmy sami swoją przyszłość.